Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jiricka2

přítelíčku...

;-) mám k drobným maličkostem zdravotním jako je artroza, artritida apod i obdobný problém s nedoslýchavostí a motolicemi. Už jsem se smířila s tím, že jsem eine simulant, vyžírka státní pokladny a nemakačenko. Neměla jsem si do života od pánbíčka brát tyhle neduhy, co nadělám, když mi je vnutil?;-(;-D

0/0
14.9.2011 8:16

Jana z Brna

Pro torstyna

Vážený pane, dovolte mi vyjádření k Vašemu rozhořčení, jaká jsme to banda hamižná. Jsem uživatelkou kochleárního implantátu a tudíž naprosto přesně vím, o čem zde je řeč. Co se týče spoluúčasti, to není jen těch zmíněných 25% z ceny řečového procesoru, ale je to daleko víc, byl by to hodně dlouhý výčet. Co se týče údržby, na tu si dáváme ze své vlastní kapsy a není to málo, pojišťovna nám na údržbu nedá ani korunu. To je jedna věc, druhá věc je Vaše ohánění tím, že z Vaší vlastní kapsy se nám hradí důchody apod., kde jste vzal tu jistotu, že my postižení zdravotní a sociální pojištění nehradíme? To je první omyl, ze kterého si dovolím Vás vyvést. Druhá věc která by mě opravdu zajímala, je to, že by jsme si měli odpustit některý ze svých požitků, co jste měl tím na mysli? Že se nemáme šatit, nebo jíst jen brambory a chleba? Nevím. Kupodivu i my postižení musíme obstarat svoje děti, svoje závazky, je to divné, ale musíme to dělat stejně jako ti zdraví. Ale práci nám to nedá.

0/0
13.9.2011 19:57

Kolumbo

Re: Pro torstyna

bývaly doby, kdy někteří měli "handicap", druhým jich bylo líto a tak jim pomáhali, handicapovaní pak byli těm soucitným vděční. Tyto doby jsou pryč. Pomáhat handicapovaným je povinnost, tak jakýpak vděk a jaképak díky. Na pomoc ostatních je nárok, tak namísto vděčnosti nastupuje kritika špatně plněné povinnosti. Někdy mám dojem, jako by "handicapovaný" svoje postižení prodával. Já mám to a to a tedy bych měl dostat támhleto a tohle. Ale co je vlastně postižení a kdy je kompenzovat penězi? Je úspěšný spisovatel nebo hudebník na vozíčku vydělávající miliony "postiženým", který by měl pobírat příspěvek na auto? A není "postiženým" třeba na první pohled atletický hezoun, kterému jeho povaha brání vydělat si víc než 12000, ačkoli by jich chtěl vydělávat sto? Proč považovat za postižení jen tělesné nedostatky a ne třeba neschopnost vydělat tolik, kolik by si dotyčný přál? S nárokem na doplatek, samosebou!

0/0
13.9.2011 22:25

torstyn

Re: Pro torstyna

R^R^R^ K tomu není co dodat

0/0
13.9.2011 22:49

torstyn

Re: Pro torstyna

Vaše poslední věta odporuje tomu co jste dříve napsala.pokud nepracujete a jste jen příjemce inv.důchodu a různých příplatků tak soc. a zdrav. pojištění neplatíte. A mám také dojem ,že vám uniká kde se berou peníze na Váš důchod a různé pomůcky které používáte ty peníze musí prostě někdo vydělat prací pak jsou mu strženy z platu a převedeny třeba k Vám ve formě důchodu.Také Vám uniká význam slova požitky (požitky jsou věci bez kterých se můžete snadno obejít jako zahr.dovolená,kouření atd.)Svou reakcí jen ukazujete neskromnos člověka který je odkázán na pomoc jiných.

0/0
13.9.2011 22:44

torstyn

Mladý muži vaše rozhořčení

docela dobře nechápu naslochadla jsou v ceně od 500.-Kč do 3500.-Kč a to Vás určitě finamčně nezrujnuje prostě si odepřete na nějaký čas některý ze svých požitků.Co se týče kochleárního inplantátu při jeho ceně 250 000.- Kč je i nadále hrazen pojišťovnou jedná se jen o výši spolu ůčasti,ale i ta bude vzhledem k výši jeho ceny zanedbatelná (co by za to dali neslyšící v jiných zemích kdyby tu možnost měli). Nějak mi už začínají vadit ty stálé plačky těl.postižených, co na to mají říkat  živitelé rodin kteří Vám prostřednictvím daní přispívají na Vaše důchody a pomůcky kolik jste Vy sám přispěl na soc.a zdr.pojištění a kolik jste z něj čerpal k dnešnímu dni. Kde berete tu drzost v době krize někomu vyčítat,že Vám dává málo. Můžete si podat ruce s Hrebenárem jste z jednoho pytle.

0/0
13.9.2011 16:30

Merlouska

Re: Mladý muži vaše rozhořčení

No jestli mate pocit, ze 80 tisic jako doplatek za novy procesor ke kochlearnimu implantatu a prislusenstvi je zanedbatelna castka, tak prosim .. muzu vam dat cislo sveho uctu a pozadat o tuto zanedbatelnou castku?

0/0
13.9.2011 16:52

torstyn

Re: Mladý muži vaše rozhořčení

A co jste čekal/a, že pří ceně 250 000.- Kč budete doplácet  20.- Kč. Myslím si .že dotace 2/3 ceny  což je 170 000.- Kč je víc než slušná. To co jste napsal/a jen dokazuje jak jste hamiždní a neochotní na zlepšení svého života něco přispět.

0/0
13.9.2011 17:04

Merlouska

Re: Mladý muži vaše rozhořčení

Coz o to, ja si tech 80k jakztakz sezenu.. lepsi technika ke slyseni mi za to rozhodne stoji.

Ja se ohrazuju predevsim proti tomu oznaceni "zanedbatelna" castka. Neni to zanedbatelne. Je to ctyrnasobek prumerneho platu, ke kteremu se navic jako student ani omylem neblizim.

0/0
13.9.2011 18:40

SlavekFranc

Re: Mladý muži vaše rozhořčení

Jen krátce - sluchadla za 500,- opravdu nejsou sluchadly. U kochleárního implantátu nejde jen o pořízení a jeho počáteční cenu, ale také o údržbu a určitou obměnu, resp. nákladovost řečového procesoru. Sluchadla i KI jsou jako každá jiná elektronika - časem se opotřebuje a je potřeba nová, což stojí další a další peníze. Taktéž doba, za kterou je možno s "doplatkem" pořídit nové kompnzační pomůcky je od pěti let výše.

Jinak po celý život (poctivě) pracuji, odvádím plné sociální i zdravotní pojištění, takže nemám pocit, že bych jen hořekoval a pobíral důchod.

Pokud Vám vadí články na obranu tíživé situace zdravotně postižených, tak je prostě nečtěte. Pana Hrebenara osobně neznám, ale s jeho názory, které jsou mi sympatické, se plně ztotožňuji.

Jinak Vy jste důkazem, že je potřeba neustále lidem připomínat, a popřípadě i bránit ty, kteří neměli to štěstí a nenarodili se prostě "normální". Prostě osvěta, osvěta, osvěta...

0/0
13.9.2011 17:03

torstyn

Re: Mladý muži vaše rozhořčení

To ,že budete každou hodinu tapetovat svůj článek na internet ,pokaždé pod jiným názvem tím zdravotně postiženým opravdu nepomůžete. To, že naslouchadla za 500.-Kč nejsou naslouchadly já nehodnotím jen jsem uvedl cenové rozpětí této pomůcky jejího bezproblémového plného hrazení.Pokud píšete o údržbě kochleárního implantátu a jeho příslušenství tak na to Vám odpovím jednoduše ,pokud jako postižený dostanete dotaci na auto,vozík či jinou podobnou pomůcku tak vám stát na opravu v autoservisu či jinde také nic nepřispěje. To ,že si o pomůcku můžete požádat jen jednou za pět let je jen v pořádku, protože někdo na ni musí vydělat. Jinak ten celý život co pracujete a poctivě platíte soc. a zdrav. pojištění je 2 nebo 3 roky(viz foto). To co děláte není osvěta ,ale medvědí služba všem těl. postiženým. Těmito stálýmy nářky a osočování kde koho spolehlivě nas-rete ty kteří Vám přispívají na Váš plnohodnotný žtvot.

0/0
13.9.2011 17:38

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz